Nagroda Academia 2021 - Jury oceniało

(21.07.2021)

W poniedziałek 19 lipca w siedzibie Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej obradowało Jury Konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową Academia 2021 powołane decyzją Komitetu Organizacyjnego Targów Książki Akademickiej i Naukowej Academia.

Jury Academia fot PD 324x243W skład Jury wchodzą: przewodniczący prof. dr hab. inż. Roman Barlik (Wydział Elektryczny, Politechnika Warszawska), Jerzy Burski (AGAT Studio Graficzne), Piotr Dobrołęcki (redaktor naczelny „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”), Aurelia Grejner (redaktor naczelna Wydawnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, prezes Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych), prof. dr hab. Alicja Kulecka (Wydział Historii, Uniwersytet Warszawski), Janusz Nowicki (Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich), Anna Zielińska-Krybus (kierownik Wydawnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, wieloletnia prezes Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych) oraz prof. dr hab. Elżbieta Zybert (Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii, Uniwersytet Warszawski).

Do konkursu o Nagrodę Akademia 2021 zgłoszono 130 publikacji z lat 2019, 2020 i 2021 nadesłanych przez 45 wydawców. Z uwagi, że w ubiegłym roku z powodu pandemii nie odbyły się Warszawskie Targi Ksiązki, jak również związane z nimi Targi Książki Akademickiej i Naukowej Academia, i w związku z tym nie był rozstrzygnięty ubiegłoroczny konkurs, obecnie Jury rozpatrywało zgłoszenia z roku ubiegłego oraz z roku obecnego.

Przyznano Nagrodę Główną Academia 2021, jak też Nagrody rektorów Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej, a także szereg wyróżnień, w tym za dokonania edytorskie.

Ogłoszenie werdyktu Jury Nagrody Academia 2021 odbędzie się drugiego dnia zbliżających się Warszawskich Targów Książki, czyli w piątek 10 września o godz. 14. na scenie głównej Targów, które w tym roku odbędą się w formie plenerowej na terenie przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Informacje: Małgorzata Kanownik, Fundacja Historia i Kultura, ul. Hankiewicza 2, 02-103 Warszawa, www.historiaikultura.pl, tel. 505 245 837, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na zdjęciu od lewej: prof. dr hab. Alicja Kulecka, Jerzy Burski, Janusz Nowicki, prof. dr hab. inż. Roman Barlik i prof. dr hab. Elżbieta Zybert.

Autor: (fran), Foto: Fundacja Historia i Kultura
Źródło: rynek-ksiazki.pl