Niezależna księgarnia z Bydgoszczy ma kłopoty

(19.07.2021)

Piotr Kikta, właściciel księgarni Toniebajka z ul. Gdańskiej w Bydgoszczy, organizuje internetową zrzutkę na zaległy czynsz.

z1ksiegarniabydgoszczPoczątkowo księgarnia nosiła nazwę “Skrzynka na bajki” i oferowała książki dla dzieci. Potem Piotr Kikta postanowił rozszerzyć asortyment i zmienić nazwę.

“Księgarstwo to praca piękna i ważna, ale w obecnych warunkach rynkowych bardzo trudna. Niestety w wyniku różnych tąpnięć, pandemii i innych, nasz ogon finansowy wydłużył się tak bardzo, że powoli tracimy siły, by go ciągnąć” – napisał bydgoski księgarz, prosząc o wsparcie na portalu zrzutka.pl.

Jak podkreśla, “największym problemem jest regularne i terminowe opłacanie czynszu oraz podatków od nieruchomości naliczanych przez miasto Bydgoszcz. Zazwyczaj stajemy przed wyborem: zapłacić za książki, albo za czynsz. Niezapłacenie za towar oznacza… jego brak, a więc to, że nie możecie znaleźć na naszych półkach tego, czego potrzebujecie. Niezapłacenie za czynsz – wiadomo: półki mogą wkrótce nie mieć gdzie stać. I ponieważ nie jesteśmy w stanie opłacić zaległości czynszowych i podatku od nieruchomości z bieżącej sprzedaży książek, a wszelkie próby negocjacji z miastem i zarządem Administracji Domów Miejskich skończyły się fiaskiem, jesteśmy zmuszeni poprosić Was o pomoc”.

Nie ma to jednak być finansowanie księgarni, a swego rodzaju pożyczka, która będzie spłacana książkami. “Wasze pieniądze oddamy Wam w formie rabatu na książki. Jednorazowy rabat może wynieść maksymalnie 30 proc. aż do wyczerpania kwoty, którą wpłaciliście na zrzutkę – wyjaśnia. – Przykładowo: wpłacacie na zrzutkę 50 zł, po czym robicie zakupy za 120 zł. 30% rabatu to 40 zł, więc tyle odejmujemy od sumy paragonu, a 10 zł zostaje Wam na kolejne zakupy”.

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/9j35rh

Autor: ET
Źródło: rynek-ksiazki.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież