Books4YA nowe wydawnictwo dla młodzieży

(08.06.2021)

Wydawnictwo Zielona Sowa powołało do życia nową markę – Books4YA. Pod nowym logo będą ukazywać się książki dla czytelników 12+.

logo Books4YA 324x324“Wydawnictwo Zielona Sowa towarzyszy dzieciom i ich rodzicom od ponad dwudziestu pięciu lat. W jego portfolio nie brakuje jednak książek dla starszych czytelników (young adults, YA). Doskonale zdajemy sobie sprawę, że młodzież jest wyjątkowym odbiorcą. Ci młodzi, zawieszeni jeszcze przez chwilę pomiędzy dziecięcym światem a światem dorosłych, potrzebują szczególnej uwagi. Zasługują na książki, które będą kierowane bezpośrednio do nich. Dlatego powstaje Books4YA” – czytamy w komunikacie.

“Tytuły 12+ i 15+ w wydawnictwie ukazują się już od dawna. By uporządkować ofertę, zdecydowaliśmy na wszystkich dodrukach książek dla tych dwóch grup wiekowych, zastąpić logo Zielonej Sowy, nowym. To pozwoli bez trudu rozpoznać książki kierowane do młodych dorosłych” – tłumaczy wydawca.

Jak zapowiedziano, w przypadku książek wydawanych w ramach Books4YA to młodzi czytelnicy będą mieli wpływ na to jak będzie kształtować się oferta oficyny. “Stawiamy na dwukierunkową komunikację. Będziemy wyjątkowo aktywni w mediach społecznościowych i w miejscach, gdzie można znaleźć młodzież”.

Pierwszym tytułem pod nowym brandem będzie “Targ mięsny” (premiera: 16 czerwca 2021). Książka Juno Dowsondostała nagrodę 2020 YA Book Prize magazynu „The Bookseller”. Autorka w sposób niezwykle szczery i surowy ujawnia mroczną prawdę o branży modowej, której nie ominęło #TimesUp i #MeToo.

Kolejne planowane tytuły:

Cynthia Murphy: Czeka cię śmierć (premiera: 30 czerwca 2021)
Trzymający w napięciu thriller, utrzymany w klimacie lat 90., z seryjnym mordercą w tle. Młode, ciemnowłose kobiety padają ofiarami ataków w całym mieście. Niamh, główna bohaterka powieści idealnie pasuje do tego opisu…

Sue Wallman: Wiem, że to ty (premiera: lipiec 2021)
Kolejny trzymający w napięciu thriller autorki “Kłamstwa minionego lata”, “Dzisiaj umrzesz ty” i “Zobacz, jak oni kłamią”. Co się stanie, kiedy w nowej szkole ktoś odkryje twój mroczny, od dawna skrywany sekret?

Joanna Jagiełło: Nie wiesz o mnie wszystkiego (premiera: jesień 2021)
Mocna powieść obyczajowa o toksycznym związku, stracie, ale też o odmienności, która sprawia, że jesteś prześladowany. Joanna Jagiełło jak zawsze w mistrzowski sposób angażuje czytelnika w wykreowany przez siebie świat, świat współczesnych nastolatków.

Kat Ellis: Harrow Lake (premiera: wrzesień 2021)
Życie w Harrow Lake – miasteczku, które słynie z kultowego już w historii kinematografii horroru, może w istocie okazać się horrorem.

Kiran Millwood Hargrave: The Deathless Girls
Gotycki, feministyczny retelling jednej z najbardziej popularnych powieści wszechczasów – Drakuli. Tym razem historię opowiadamy z punktu widzenia jego niewolnic.

Lisa Lueddecke: Las kości i dusz
Kolejna powieść fantasy popularnej amerykańskiej pisarki młodego pokolenia tym razem przeniesie czytelnika się do świata nawiedzonego zamku, ciemnego, niebezpiecznego lasu i deszczu. Trującego deszczu.

Autor: ET
Źródło: rynek-ksiazki.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież