Instytut Książki przygotowuje kampanię promującą czytelnictwo

(27.04.2021)

Agencje mogą się zgłaszać do 15 maja

Instytut Ksiazki logo 324x353Instytut Książki rozpoczął przetarg dotyczący przygotowania i przeprowadzenia kampanii promującej czytelnictwo w Polsce w 2021 roku. Jej budżet wynosi blisko 3,5 mln zł netto.

Kampania dotyczy projektu „Mała książka – wielki człowiek” realizowanego przez Instytut Książki w latach 2017–2020. Ma być skierowana do osób posiadających i/lub wychowujących dzieci i ma promować czytanie dzieciom od narodzin aż po czas pierwszych lat edukacji szkolnej oraz chodzenie z dziećmi do bibliotek.

Wybrana w przetargu agencja będzie odpowiadać m.in. za przygotowanie koncepcji kreatywnej, strategicznej, planu mediów, produkcję materiałów audiowizualnych, zaangażowanie ambasadora kampanii i influencerów, prace copywriterskie, zakup czasu antenowego, realizację eventów, wynajem nośników reklamowych, płatną promocję w internecie i mediach społecznościowych, działania public relations i obsługę, organizację konkursu dla bibliotek.

Kampania ma być realizowana od momentu podpisania umowy do 15 grudnia br., z tym że przeprowadzenie kampanii w telewizji (w zakresie emisji spotów), radiu (w zakresie emisji spotów), internecie i mediach outdoorowych powinno zostać zrealizowane najpóźniej do 30 listopada br.

Przetarg potrwa do 11 maja br.

Autor: ET
Źródło: Wirtualnemedia.pl, rynek-ksiazki.pl