Gdzie jesteś, Bernadette?

666651 352x500Premiera: 22 marca

Reżyseria: Richard Linklater, scenariusz: Scott Neustadter, obsada: Cate Blanchett, Billy Crudup, Kristen Wiig, Laurence Fishburne

Bernadette Fox nie cieszy się dobrą reputacją. Jej mąż, guru w środowisku Microsoftu, uważa, że jest niesłychanie uparta. Zdaniem sąsiadów i rodziców ze szkoły jej córki przynosi hańbę miastu i szkole. Dla orłów designu jest genialną rewolucjonistką w dziedzinie architektury. Dla swojej piętnastoletniej córki, Bee, najlepszą przyjaciółką i, po prostu, mamą.

Nagle Bernadette znika. Historia zaczyna się, gdy Bee przynosi znakomite świadectwo i prosi o obiecaną nagrodę: rodzinną wycieczkę na Antarktykę. Ale nasilająca się alergia Bernadette na Seattle – i na ludzi w ogóle – rodzi w niej taką agorafobię, że nawet w podstawowych czynnościach pomaga jej wirtualna asystentka z Indii. Podróż na kraniec świata może być więc sporym problemem. Żeby odnaleźć matkę, Bee zbiera e-maile, oficjalne dokumenty, prywatną korespondencję – tworząc wciągającą i wzruszającą powieść o niezrozumianym geniuszu i niezachwianej miłości córki do niedoskonałej matki.

„Gdzie jesteś, Bernadette?” to światowy bestseller, pełna humoru cięta satyra na współczesną rodzinę, mieszczaństwo, środowisko Microsoftu i informatyków w ogóle. Jest książką wyjątkową, wymykającą się wszelkiej klasyfikacji. Na nowo odkrywa zapomniany gatunek powieści epistolarnej. W dodatku autorka potrafi bawić czytelnika od początku do samego końca.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież