Ciemno, prawie noc

690723 352x500Premiera: 22 marca

Reżyseria: Borys Lankosz, scenariusz: Magdalenę Lankosz, Borys Lankosz, obsada: Magdalena Cielecka, Anja Rubik, Aleksandra Konieczna, Marcin Dorociński, Dawid Ogrodnik, dystrybutor: Kino Świat

Reporterka Alicja Tabor wraca do Wałbrzycha, miasta swego dzieciństwa. Osiada w pustym poniemieckim domu, z którego przed laty wyruszyła w świat. Dowiaduje się, że od kilku miesięcy w Wałbrzychu znikają dzieci, a mieszkańcy zachowują się dziwnie. Rośnie niezadowolenie, częstsze są akty przemocy wobec zwierząt, w końcu pojawia się prorok, Jan Kołek.

Po jego śmierci grupa zbuntowanych mieszkańców gromadzi się wokół samozwańczego „syna", Jerzego Łabędzia. Alicja ma zrobić reportaż o zaginionej trójce dzieci, ale jej powrót do Wałbrzycha jest także powrotem do dramatów własnej rodziny: śmierci rodziców, samobójstwa pięknej starszej siostry, zafascynowanej wałbrzyską legendą księżnej Daisy i zamku Książ.

Joanna Bator nawiązuje do konwencji powieści gotyckiej. Nie po to jednak, by bawić czytelnika: w tym, co niesamowite, często ukryta jest prawda o nas, której na co dzień nie chcemy pamiętać.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież