Wojna cieni. Oszukać niebo, aby przekroczyć morze Moonkey

moonkey wojna cieniminiautor: Moonkey
wydawnictwo: Bibliotekarium
rok wydania: 2019
oprawa: miękka
liczba stron: 416
format (wymiary): 12.6 x 19.5 cm
numer ISBN: 978-83-953530-0-0
kod EAN: 9788395353000
opis zawartości książki: literatura sf, science fiction, space-opera

Galaktyka podzielona jest pomiędzy ludzi (tworzą dwa brutalnie konkurujące ze sobą podmioty polityczne – Wspólnotę i Republikę Weneghazi) oraz Lorokańczyków (zwanych jaszczurami). Rasa z planety Lorok przed wieloma tysiącami lat stoczyła zwycięską wojnę z Ghrithami. Sukces odniosła dzięki niemal mitycznej broni Kha.

Rozwój w kierunku nietechnologicznym sprawił, że Lorokanie dysponują rozwiązaniami, do których ludzkość nie ma dostępu. Chronią je jednak bardzo zazdrośnie. Ich planeta jest zamknięta dla obcych. Wyjątek stanowią ludzie, którzy zdecydowali się przyjąć lorokański sposób postrzegania rzeczywistości oraz miejscową religię.

Na planecie peryferyjnego układu gwiezdnego spotykają się przedstawiciele Wspólnoty i Lorok. Powodem nieoficjalnych rozmów jest ponowna agresja przybyłych spoza galaktyki Grithów. Ta stosunkowo prymitywna, wędrowna cywilizacja okazuje się trudna do zatrzymania i wypiera ludzi z kolejnych rejonów znanego Wszechświata. Dyplomatyczne spotkanie kończy się fiaskiem, ale przedstawiciele Wspólnoty nie zamierzają się poddawać. Co więcej, dowódca sił specjalnych zaczyna wdrażać perfidny plan, dzięki któremu możliwe będzie nie tylko zdobycie Kha i pokonanie Grithów, ale również rozwiązanie problemu wrogiej Republiki Weneghazi.

Książka do kupienia w naszej księgarni: https://ksiegarnia.bibliotekarium.pl/seria-rubieze-rzeczywistosci/446-wojna-cieni-oszukac-niebo-aby-przekroczyc-morze.html

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież