Pewnego razu w Świnioryjach

Ilość stron: 200
Oprawa: Miękka

ISBN 9788395015137

''Pewnego razu w Świnioryjach" to zbiór zazębiających się ze sobą epizodów z życia dwóch nierozłącznych przyjaciół - Waldka Paciaji i Mundka Waśki. Każdy z nich ma własne życie i własne kłopoty. Nie przeszkadza im to przeżywać przygód i borykać się wspólnie z problemami świata w świnioryjskiej skali. Tytułowe Świnioryje, to zabita dechami wieś, gdzieś na Mazurach. Czas płynie tam wolniej, a ludzie żyją inaczej, przede wszystkim spokojniej. Aczkolwiek nie do końca... Dwaj główni bohaterowie, co rusz popadają w jakieś tarapaty i doświadczają różnych perypetii. No cóż, takich trzech, jak ich dwóch, to w Świnioryjach nie ma ani jednego. Dzięki temu bawią, śmieszą, czasem zmuszają do refleksji, a nawet potrafią wzruszyć.

Pełno jest autorów mądrali, nadętych i pysznych. I cóż mają do powiedzenia? Brakuje takich, jak Przemek. Ma chłop swoje lata i  rozumie, że najlepiej jest być sobą. Korzyść dla nas z tego wielka, bo swoją indywidualność przekuwa na coś dobrego. Stworzył Świnioryje, miejsce, gdzie można uciec od codzienności, pełne humoru i  klimatu, w  którym chce się zostać jak najdłużej.

Bruno Kadyna, autor powieści „Wpływ”

Jeśli dobrze czułeś się wśród mieszkańców Wielkiego Guslaru Kiryła Bułyczowa i lubisz Jakuba Wędrowycza Andrzeja Pilipiuka, to w Świnioryjach Przemysława R. Cichonia poczujesz się jak w domu.

Marek Żelkowski, pisarz

Książka do kupienia w naszej księgarni: https://ksiegarnia.bibliotekarium.pl/strona-glowna/102-pewnego-razu-w-swinioryjach.html