COPERNICON 2019 - kolejny karnawał fantastyki

W dniach 13-15 września 2019 Toruń po raz kolejny zamieni się w stolicę fantastyki. Wszystko za sprawą COPERNICONU - cyklicznej imprezy dla osób interesujących się fantastyką, grami oraz popkulturą.

z1Przez trzy dni na COPERNICONIE pojawią się dziesiątki gości oraz tysiące uczestników. Konwent odbywa się od 2010 roku w Toruniu i jest prawdziwym festiwalem fantastyki z olbrzymią liczbą atrakcji.

To jedna z największych tego typu imprez w Polsce.

Bogatemu programowi prelekcji i paneli dyskusyjnych towarzyszą liczne konkursy, gry, kolorowe pochody cosplayerów, pokazy Fire Show oraz duża strefa targowa.

COPERNICON to prawdziwe święto fanów. Prawdziwy karnawał fantastyki.

Szczegóły programu: https://szim.copernicon.pl/index.php?go2=program

z2Na program Coperniconu każdego roku składa się blisko 1000 godzin atrakcji takich jak prelekcje, pokazy, warsztaty, konkursy, koncerty, seanse filmowe i spotkania z zaproszonymi gośćmi. Punkty programu podzielone są na bloki tematyczne i odbywają się w kilku lokalizacjach rozsianych po toruńskiej starówce. Uczestnicy Festiwalu odwiedzić mogą między innymi niezwykle atrakcyjne budynki wydziałów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika takie jak Collegium Maximum, Collegium Minus czy Wydział Matematyki i Informatyki. W poprzednich latach festiwal gościł wiele znamienitych osobistości takich jak Catherine Webb, Olga Gromyko, Andrzej Sapkowski, Jakub Ćwiek, Andrzej Pilipiuk, Robert M. Wegner, Grupa Filmowa Darwin i dziesiątki innych. Warto także wspomnieć że od 2016 roku Copernicon miał zaszczyt trzykrotnie przeprowadzać w ramach festiwalu uroczystość wręczenia nagrody literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Podczas dziesiątej edycji Festiwalu planowanych jest jeszcze więcej wyjątkowych punktów programu i spotkań ze znanymi osobistościami świata literatury i popkultury!

z4Jedną z atrakcji, która co roku skupiaja największą uwagę to niewątpliwie Cosplay czyli pokaz i konkurs strojów przygotowanych przez uczestników. Jury wybiera najlepsze przebrania i aranżacje a ich autorzy otrzymują cenne nagrody. Niezmiennie ogromnym zainteresowaniem cieszą się również Fantastyczne Targi Popkultury czyli zlokalizowana na rynku Nowomiejskim strefa targowa – uczestnicy Festiwalu mogą skorzystać tam z oferty kilkudziesięciu fantastycznych wystawców i zdobyć wyjątkowe gadżety, koszulki, książki czy komiksy.

Cechą wyróżniającą Copernicon jest nie tylko atrakcyjny program. Wyjątkowy, magiczny i niepowtarzalny klimat festiwalu tworzą przede wszystkim jego fantastyczni uczestnicy. Co roku jesienią, centrum Torunia wypełniają tysiące uśmiechniętych osób, cieszących się swoją pasją i chcących dzielić się tą radością z innymi, często przebierając się w piękne i przepełnione detalami stroje upodabniające ich do ulubionych bohaterów. Wielu z nich dokłada również swoją cegiełkę do organizacji Festiwalu współtworząc jego program lub zostając wolontariuszem. Hasło tegorocznej edycji Coperniconu, „Wszyscy jesteśmy fantastyczni!”, jeszcze bardziej podkreśla niezwykły klimat imprezy i jej uczestników.

z5Na wyjątkowość festiwalu składa się również zaangażowanie i doświadczenie organizatorów, pasjonatów tematyki którą się zajmują. Copernicon organizowany jest przez Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki THORN, a w jego ubiegłoroczną edycję zaangażowanych było aż 70 organizatorów i ponad 200 wolontariuszy.

Copernicon to prawdziwy karnawał wyobraźni!

Fot. Copernicoun