Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej-Johnson. Dyskusyjny Klub Czytelniczy

(07.12.2017)

Spotkanie zorganizowane przez Dyskusyjne Kluby Czytelnicze - DKCZ - biografie: Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej-Johnson. Spotkanie poprowadzi Łukasz Wojtusik.

Winnicka Milionerka popr 500pcx7 grudnia (czwartek), godz. 18.00
Księgarnia pod Globusem, ul. Długa 1

Kim była Barbara Piasecka Johnson? Kochającą męża wielką kolekcjonerką i filantropką czy przebiegłą łowczynią majątków? Dobrodziejką, która chciała uratować upadającą Stocznię Gdańską, czy kapryśną bogaczką z ciągłymi napadami furii? To bajka o współczesnym Kopciuszku czy o Królowej Śniegu, która nie uznaje kompromisów? I wreszcie: jaki los czeka człowieka, który z dnia na dzień dostaje wszystko, co można kupić za pieniądze?

Spotkanie z: Łukasz Wojtusik

Data spotkania: Czwartek, 07 grudnia 2017

Godzina: 18:00

Gdzie: Księgarnia pod Globusem, ul. Długa 1, KRAKÓW

Prowadzący: Łukasz Wojtusik
---------------------------------------------------------
Ewa Winnicka
Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej Johnson
Pierwsza biografia najbogatszej Polki w historii

„Jeśli wrócę, to tylko rolls-royce'em” – mówi przyjaciołom jesienią 1967 roku i wyjeżdża z Polski.
Kiedy kilka lat później odwiedza ojczyznę, jest już żoną starszego o ponad czterdzieści lat potentata branży kosmetycznej. I milionerką.

Kim była Barbara Piasecka Johnson? Kochającą męża wielką kolekcjonerką i filantropką czy przebiegłą łowczynią majątków? Dobrodziejką, która chciała uratować upadającą Stocznię Gdańską, czy kapryśną bogaczką z ciągłymi napadami furii? To bajka o współczesnym Kopciuszku czy o Królowej Śniegu, która nie uznaje kompromisów?
I wreszcie: jaki los czeka człowieka, który z dnia na dzień dostaje wszystko, co można kupić za pieniądze?

Przytaczając opowieści wieloletnich pracowników, służących i znajomych państwa Johnsonów, Ewa Winnicka pozwala zobaczyć codzienne życie za bramą ich luksusowej rezydencji. Od ubogich polskich imigrantów po jeden z najsłynniejszych rodów, którego żadne pieniądze nie zdołały ocalić przed skandalami i nieszczęściem – reporterka pokazuje, jak zaskakująco spełnia się czasami amerykański sen.

Źródło: wydawnictwoznak.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież