Dotacje w ramach programu „Promocja czytelnictwa” 2021 rozdane

(07.04.2021)

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznał dotacje w ramach programu „Promocja czytelnictwa”. Pozytywnie rozpatrzono 87 wniosków na 683 złożone.

Logo MKDNiS kolorowe 324x137Wyniki naboru można znaleźć pod adresem: https://www.gov.pl/web/kulturaisport/promocja-czytelnictwa3

Odwołania należy składać do dnia 16 kwietnia.

Najwyższą dotację przyznano Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom na projekt „Lubimy czytać polskich autorów!” – kampania społeczna „Cała Polska czyta dzieciom” w roku jubileuszu 20-lecia (250 tys. zł) oraz na program edukacyjny “Czytamy o ważnych sprawach” (230 tys. zł).

Pozytywnie rozpatrzono m.in. wnioski wydawnictwa Biały Kruk na Ogólnopolską Kampanię Czytelniczą “Pochwalmy się Polską” (200 tys. zł), Fundacji Odzyskaj Nadzieję na kampanię społeczną “Mówiąc książkami” skierowaną do dzieci i młodzieży (180 tys. zł) oraz Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej na organizację Nocy Bibliotek (180 tys. zł).

Stowarzyszenie Wydawców Katolickich otrzymało dofinansowanie na organizację Ogólnopolskich Targów Wydawców Katolickich (Święto Dobrej Książki) – 210 tys. zł, wsparcie otrzymały również m.in. Rabka Festival (12o tys. zł), Szczebrzeszyn Stolica Języka Polskiego (140 tys. zł), 6. Zakopiański Festiwal Literacki “Wokół książki” (36 tys. zł) i Tydzień Bibliotek (22.540 zł).

Autor: ET
Źródło: rynek-ksiazki.pl