Książki Miesiąca 2020 Magazynu Literackiego KSIĄŻKI

(19.02.2021)

Co roku w lutym w trakcie uroczystej gali zespół „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” ogłasza laureatów Nagród Książki Roku, przyznawane są również tytuły Audiobook Roku, Człowiek Roku i Wydawca Roku, wręczane są także dyplomy za Książki Miesiąca.

ksiazki miesiaca 416x416Gala wręczenia Nagród gromadzi co roku znaczne grono osób związanych z branżą książkową, począwszy od autorów, tłumaczy, wydawców, hurtowników, drukarzy, bibliotekarzy i księgarzy po przedstawicieli mediów i osoby sympatyzujące z redakcją. To jedno z ważniejszych cyklicznych wydarzeń sezonu wydawniczego w Polsce.

“Dziękujemy zespołowi ‘Magazynu Literackiego KSIĄŻKI’ za to, że udaje się mu co roku zjednoczyć przedstawicieli branży, która nie jest dzisiaj najłatwiejsza” – powiedział podczas ubiegłorocznej gali Artur Chęsy, prezes drukarni Pozkal.

Nagrody są przyznawane autorom, a także tłumaczom i wydawcom. “Nagrody są dla wydawców miodem na serce. Są potwierdzeniem, że warto robić to, co robimy” – mówiła Sonia Draga w trakcie gali w 2019 roku.

W tym roku wyniki 19. edycji Nagród zostaną ogłoszone  26 lutego ONLINE – w naszym serwisie oraz na profilu Magazynu Literackiego KSIĄŻKI na Facebooku
A w oczekiwaniu na finał przypominamy Książki Miesiąca 2020 roku:

Recenzje prezentowanych książek można przeczytać w ubiegłorocznych wydaniach “Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”

Poprzednie edycje nagród: http://rynek-ksiazki.pl/kategorie-nagrod/ksiazki-roku-mlk/

Magazyn Literacki KSIĄŻKI” ukazuje się od 1992 roku, jest miesięcznikiem o zasięgu ogólnopolskim poświęconym zagadnieniom rynku wydawniczo-księgarskiego, adresowanym do wydawców, księgarzy, bibliotekarzy oraz szerokiego grona osób zainteresowanych tą tematyką.

Na łamach pisma ukazują się artykuły o charakterze przeglądowym (analizy sektorów rynku wydawniczego), poradnikowym, opisywane są najciekawsze inicjatywy edytorskie i akcje promocyjne.

„Magazyn Literacki KSIĄŻKI” jest także przewodnikiem po nowościach wydawniczych – w każdym numerze można znaleźć recenzje kilkudziesięciu nowości z różnych dziedzin (m.in. literatura polska, literatura obca, książki prawno-ekonomiczne, dla dzieci i młodzieży, przewodniki, albumy).