Nowa marka „Orlen w Ruchu”. Firma zapowiada otwarcie 900 kiosków

(09.02.2021)

Prezes Orlenu Daniel Obajtek zapowiedział, że w ciągu pięciu lat przeobrazi 900 kiosków Ruchu w sklepy “Orlen w Ruchu”, oprócz prasy oferujące produkty spożywcze i gastronomiczne.

z1“Idziemy w formaty pozapaliwowe. Będziemy inwestować wspólnie z firmą Ruch, którą niedawno nabyliśmy” – zapowiadał Daniel Obajtek. W tym roku ma powstać 40 punktów pod marką “Orlen w Ruchu”.

Koncern będzie rozwijać też usługi kurierskie – ma powstać 5,5 tys. punktów odbioru paczek w tym roku i 10 tys. w ciągu pięciu lat.

Firma zapowiedziała wprowadzenie do Ruchu trzech nowych formatów detalicznych kiosków. Pierwszy to ok. 20-ometrowe punkty, które “zastąpią obecne kioski”. Większy format to kiosk, który ma mieć około 60 mkw. Ma opierać się na ofercie gastronomicznej i sklepowej. Uzupełnieniem tych dwóch formatów będą tzw. kąciki kawowe, które Orlen i Ruch chcą postawić w miejscach o wysokim natężeniu ruchu.

“Każde unowocześnienie sieci sprzedażowej Ruchu to dobra wiadomość. Ruch od dawna wymagał inwestycji – zarówno w punkty sprzedaży, jak i logistykę. Mamy nadzieję, że nowy właściciel będzie całościowo inwestował w spółkę. Cieszymy się, że w tych nowych punktach poprawią się warunku pracy personelu, bo łatwiej będzie znaleźć chętnych do pracy, a to też czasami jest problem” – skomentował Marek Frąckowiak, zastępca dyrektora generalnego Izby Wydawców Prasy.

Autor: ET, fot. Ruch
Źródło: IWP, rynekksiazki.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież