Anna Dziewit-Meller nową redaktorką naczelną GW Foksal

(11.01.2021)

Anna Dziewit-Meller, pisarka, dziennikarka i felietonistka objęła stanowisko redaktorki naczelnej  Grupy Wydawniczej Foksal wraz z początkiem 2021 roku.

ADM Foksal fot. Weronika Ławniczak 416x416„Propozycję objęcia stanowiska redaktorki naczelnej przyjęłam z zaskoczeniem, ale również z radością. Zależy mi na utrzymaniu wysokiej pozycji wydawnictwa na rynku, mam nadzieję na doskonałą współpracę z autorami, którzy już znajdują się pod jego skrzydłami i będę starała się pozyskać nowe świetne nazwiska. Cieszę się bardzo, że będę mogła mieć wpływ na kształt polskiego rynku literackiego i już teraz zapraszam do współpracy” – komentuje Anna Dziewit-Meller.  Zastępcą redaktorki naczelnej pozostaje Rafał Księżyk.

„Nowa redaktorka naczelna to zastrzyk energii dla wydawnictwa oraz szansa na nowe, ekscytujące pozycje książkowe. Z dumą i radością witamy Anię w naszym zespole” – dodaje Krzysztof Leśniewski, prezes Grupy Wydawniczej Foksal.

Anna Dziewit-Meller to pisarka, dziennikarka i felietonistka. Opublikowała trzy powieści: „Disko” (2012), „Górę Tajget” (2016) i „Od jednego Lucypera” (2020). Z kolei w 2017 r. wydała książkę „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy”. Prowadzi stronę popularyzującą czytanie Bukbuk.pl. Od listopada 2020 roku jest również felietonistką tygodnika „Polityka”.

Autor: GW Foksal, fot. Weronika Ławniczak
Źródło: rynek-ksiazki.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież