Tarcza Finansowa 2.0. obejmie także drukarnie

(07.01.2021)

Do 45 wzrosła liczba branż objętych Tarczą Finansową PFR dla mikro, małych i średnich firm. To decyzja Rady Ministrów po konsultacjach z przedsiębiorcami.

tarcza finansowa pfr 20 mmsp main header e1610004797312 416x2475 stycznia Rada Ministrów przyjęła uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie programu rządowego „Tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla małych i średnich firm”, przedłożoną przez ministra rozwoju, pracy i technologii.

“Rozszerzenie liczby branż do 45, całkowite umorzenia subwencji z Tarczy Finansowej PFR 1.0 dla najbardziej poszkodowanych firm czy rozszerzenie możliwości skorzystania z Tarczy 2.0 – oto kluczowe postanowienia zawarte w przyjętej przez Radę Ministrów uchwale w sprawie rządowego programu Tarcza Finansowa PFR dla mikro, małych i średnich firm” – czytamy w komunikacie PFR.

Na nowe rozwiązanie rząd przeznaczy ok. 7,5 mld zł. Do tej pory, na działania antykryzysowe związane z ratowaniem firm i zachowaniem miejsc pracy wydane zostało ponad 172 mld zł.

W ramach konsultacji społecznych dodane zostały także nowe branże:
- sprzedaż detaliczna kwiatów, roślin, nasion, nawozów, żywych zwierząt domowych, karmy dla zwierząt domowych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach;
- produkcja pozostałych wyrobów z papieru i tektur;
- pozostałe drukowanie;
- działalność usługowa związana z przygotowywaniem do druku;
- introligatorstwo i podobne usługi;
- działalność agencji reklamowych;
- pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane.

Tarcza Finansowa PFR 2.0 zostanie uruchomiona 15 stycznia. Od tego dnia Do końca lutego najbardziej poszkodowani przedsiębiorcy będą mogli złożyć wniosek o subwencje za pomocą systemów bankowości elektronicznej.

Autor: ET
Źrodło: rynekksiazki.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież