Sold out! Oparte na faktach detektywi, szpiedzy, przestępcy

(14.01.2020)

Bardzo nietypowy i bardzo rozrywkowy wykład w Worku: kryminał, fakty, fikcja, popkultura, prawdziwa zbrodnia i szpiedzy!

opartenadfaktachNasz wykładowca, dziennikarz, publicysta i autor książek Przemysław Semczuk tak zaprasza na prelekcję:
Pamiętam gdy w 2012 zobaczyłem film „Nietykalni”. W ostatniej scenie okazało się, że historia o sparaliżowanym milionerze i jego opiekunie z podparyskich slumsów, wydarzyła się naprawdę. Niesamowite. Wiedziałem jednak, że scenarzyści filmowi i pisarze od zawsze wykorzystują prawdziwe historie. Agata Christie, Artur Conan Doyle, Edgar Alan Poe i wielu innych, inspirowało się prawdziwymi historiami. Wiedziałem, że serialowy Dr House ma wiele wspólnego z Sherlockiem Holmesem. Że James Bond żył naprawdę. I że coś go łączyło z filmem „Odlot”, doskonałą kreskówką dla dzieci. A porucznik Borewicz rozwiązując sprawy, które trafiały na wokandy sądowe w czasach PRLu, konkurował z Bondem i porucznikiem Colombo. Prasa rozpisywała się, że bije na głowę imperialistycznego szpiega. I oczekiwała jego awansu na kapitana. Borewicz jednak nigdy nie awansował. Czyżby? Raz, tylko raz wcielił się w rolę kapitana, ścigającego seryjnego zabójcę. Nikt nie miał jednak pojęcia, że zabójca był prawdziwy, a Sąd Wojewódzki we Wrocławiu, w 1959 roku skazał go na karę śmierci.

„Oparte na faktach”, to podróż w czasie z bohaterami filmów i książek. Zaskakująca przygoda, której tropy wiodą do Amazońskiej dżungli, Casina Royal i polskich kryminałów. Opowieść o szpiegach, podróżnikach, milicjantach i przestępcach. Anegdoty o znanych postaciach popkultury XX wieku, którymi zaskoczysz znajomych.

*********************************************
Cocktail Bar Worek Kości, lokal dla Gości 18+
ul. Bagatela 10, Warszawa
Otwarcie drzwi godz. 18.30
Start eventu godz. 19.30
Tylko dla osób pełnoletnich.
Zdobądź wejściówki* 30zł:
*Wejściówka gwarantuje miejsce siedzące.
Rezerwacje miejsc VIP przyjmujemy na miejscu w lokalu, przez Messenger Worka Kości oraz telefonicznie 783 666 868 (telefon czynny w godzinach pracy klubu).
Ilość miejsc do rezerwacji ograniczona.

14.01.2020 (wtorek) godz. 19:30
Worek Kości