Spotkanie wokół książki-reportażu śledczego Wisła w ogniu

(13.01.2020)

Spotkanie wokół książki-reportażu śledczego Wisła w ogniu. Jak bandyci ukradli Wisłę Kraków z udziałem autora Szymona Jadczaka.

wislawogniuspotautkrakow„Damian, kiedyś będziesz prezydentem tego miasta”. To zdanie – wypowiedziane przez jednego z kompanów do Damiana D., byłego wiceprezesa Wisły Kraków, a dziś podejrzanego w wiślackiej aferze – kiedyś mogło budzić śmiech. Dziś już nie. Jeśli bandyci mogli przejąć utytułowany polski klub sportowy, mogli przejąć i miasto. Przez lata w powietrzu przy Reymonta 22 w Krakowie unosił się strach. Jak w tanim filmie o gangsterach oprychy obnosiły się ze swoją władzą i chamstwem […].

Kibole w Krakowie kontrolowali 80% rynku narkotyków. Porywali, torturowali, okaleczali i zabijali ludzi maczetami. Traktowali jak śmieci poważnych biznesmenów i lokalnych polityków.A ci jak idioci próbowali im się przypodobać albo udawali, że nic nie widzą. Przez dwie dekady zblatowana sitwa pielęgnowała rozwój Miśka i jego bandy. Szymon Jadczak jako pierwszy odważył się odsłonić prawdę i rok temu w „Superwizjerze” TVN pokazał, jak gnije od środka sportowa wizytówka Krakowa.

Dziś bandyci są w więzieniu, ale to dopiero wierzchołek góry lodowej. Ludzie, którzy odegrali w tej historii ważne role, nie ponieśli żadnych konsekwencji. Kibole nadal biegają z maczetami. Dzięki tej książce poznasz całą prawdę."

(opis na podstawie strony Wydawnictwa Otwartego, źródło: www.otwarte.eu/book/wisla-w-ogniu)

Prowadząca: red. Marta Półtorak

14.01.2020 (wtorek) godz. 18:00
Krakowskie Forum Kultury
Kraków, ul. Mikołajska 2
Bilety: 1 zł, dostępne na stronie bilety.krakowskieforum.pl oraz przed wydarzeniem.

Źródło: kiwiportal.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież