Spotkanie wokół książki "Historie nie do końca zmyślone"

(09.01.2020)

Zapraszamy na spotkanie poświęcone nowej książce Tomasza Wiśniewskiego „Historie nie do końca zmyślone” z ilustracjami Joanny Grochockiej. Spotkanie z autorem i ilustratorką poprowadzi Krzysztof Żwirski.

histiorieniedokoncazmyslone„Historie nie do końca zmyślone” to zbiór biografii Polek i Polaków lepiej lub gorzej znanych historykom. Tomasz Wiśniewski przepisał ich żywoty na nowo, bez przesadnej dbałości o tak zwaną prawdę obiektywną, ale z naciskiem na esencję, fatum, znaczące chrząknięcia losu i działanie sił krnąbrnych. Czas w książce Wiśniewskiego płynie w kilku kierunkach, sny i marzenia skraplają się w rzeczywistość. To, co zmyślone, okazuje się tak zmyślne, że aż czytelnik zaczyna się zastanawiać, czy aby na następnej stronicy nie napotka własnej biografii wraz z wydobytym na wierzch jej niesamowitym sensem…

Marek Raczkowski już przeczytał książkę i powiedział, że jest świetna. Postaramy się ustalić, czy jest tak faktycznie, czy może sobie to zmyślił.

„Historie nie do końca zmyślone” to pierwsza książka wydana przez Fundację PRZEKRÓJ.

Organizatorzy spotkania: Miasto Kraków PL, Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator Kraków Miasto Literatury UNESCO i Kwartalnik Przekrój.

9.01.2020 (czwartek) godz. 18:00
Cheder
Kraków, ul. Józefa 36

Źródło: kiwiportal.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież