Kurs pisarski dla początkujących w Toruniu

(08.11.2019)

W czym tkwi siła literatury? Dlaczego tak chętnie sięgamy po dobre opowieści? Dlaczego jedna opowieść jest ciekawsza od drugiej? Gdzie przebiega ta cienka granica? Jak sprawić, żeby nasza fabuła zainteresowała Czytelników?

kurspisarskiwtoruniuNa "Podstawy pisania" zaprasza Robert Małecki.
Przez kilka lat jeździłem na warsztaty literackie, żeby znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania. Uczyłem się od najlepszych w tym fachu. Dziś chcę podzielić się zdobytą wiedzą i własnym doświadczeniem w tworzeniu kryminalnych fabuł. Bo teraz sam już wiem, na co jeszcze można zwrócić uwagę Uczestników kursu, by warsztaty spełniły ich oczekiwania.

Zajęcia mają charakter praktyczny, wzbogacony niezbędną dawką teorii. Będziemy sporo pisali i dyskutowali. Wspólnie nauczymy się konstruowania pełnokrwistego bohatera literackiego i świata powieściowego, a także fabuły. Zajmiemy się wyborem czasu i miejsca akcji, porozmawiamy o tym gdzie szukać inspiracji i jak uprawdopodobnić powieściowe zdarzenia. Zastanowimy się nad wyborem narracji, która zdeterminuje sposób przedstawiania naszej historii.

Poświęcimy też czas na sposoby dotarcia z gotową powieścią do wydawnictw i poruszania się po współczesnym rynku wydawniczym.

Kurs trwa 4 tygodnie. Spotkania odbywają się w soboty: 9, 16, 23 i 30 listopada od godz. 11:00 do godz. 14:30, w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu.

Nie jest konieczne doświadczenie pisarskie ani wykształcenie zgodne z profilem.
Każdy może się zapisać i uczestniczyć w zajęciach.
Liczba miejsc jest ograniczona do 10 osób.

WARSZTATY podzielimy na cztery sesje:
Sesja I
BOHATER – ten, który dźwiga na swoich barkach największy ciężar – fabułę.

Sesja II
HISTORIA, OPOWIEŚĆ, FABUŁA – czym i jak zaciekawić czytelnika, skoro wszystko już było?

Sesja III
MIEJSCE AKCJI – czyli, co tak naprawdę chcemy pokazać i dlaczego akurat to.

Sesja IV
NARRATOR – jako wielki opowiadacz historii
GOTOWA POWIEŚĆ i CO DALEJ? – garść porad dla osób, które chciałyby zobaczyć swoją książkę w księgarni.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE: maszynadopisania.pl/kurs/podstawy-pisania-torun/

RABATY:
10% dla naszych Absolwentów
10% Bonus dla Przyjaciela (przy zapisie 2 lub więcej osób – dotyczy nowych kursantów)
20% z Kartą Absolwenta UMK

Rabaty nie sumują się.

O NAUCZYCIELU
Robert Małecki - politolog, filozof i dziennikarz, a także nauczyciel kreatywnego pisania. Przede wszystkim jednak w równej mierze autor i czytelnik kryminałów. Uznawany za jednego z najlepszych polskich specjalistów w tej branży. W 2019 roku zdobył dwie najważniejsze dla polskiego autora kryminałów nagrody literackie: Nagrodę Wielkiego Kalibru i Kryminalnej Piły. Otrzymał je za „Skazę” będącą pierwszą częścią cyklu z komisarzem Bernardem Grossem. Jest też autorem toruńskiej trylogii kryminalnej z Markiem Benerem („Najgorsze dopiero nadejdzie”, „Porzuć swój strach”, „Koszmary zasną ostatnie”).

9.11.2019 (sobota) godz. 11:00
Centrum Kultury Dwór Artusa