II Międzypokoleniowe Spotkanie Poetów Beskidzkich

(03.10.2019)

Piszesz utwory w zeszycie, chowasz twórczość do szuflady? Jesteś sympatykiem sztuki wyrazu i poezji śpiewanej? A może wydałeś już swoje publikacje? II Międzypokoleniowe Spotkanie Poetów Beskidzkich jest organizowane z myślą o Tobie.

fot malgorzata koniorczyk4 originalW czwartek, 3 października 2019 roku o godz. 18:00 w Klubokawiarni Aquarium działającej w Galerii Bielskiej BWA odbędzie się koncert poezji śpiewanej z udziałem muzyków mieszkających na Podbeskidziu. Wiersze poważne i humorystyczne, liryczne i miłosne zostaną zaprezentowane przy akompaniamencie instrumentów.

W piątek, 4 października 2019 roku o godz. 18:00 w Galerii Bielskiej BWA poeci zaprezentują swoją twórczość. Zarówno młodzi, jak i seniorzy, początkujący i zaawansowani — przedstawią swoje wiersze (prezentacja utworów związana jest z wcześniejszym zgłoszeniem swojego udziału).

II Międzypokoleniowe Spotkanie Poetów Beskidzkich jest dwudniowym wydarzeniem organizowanym w programie działań Zawierszujmy Bielsko, mających na celu promowanie sztuki słowa i autorów wierszy, a także zainteresowanie mieszkańców miasta poezją. Celem spotkania jest integracja poetyckiej społeczności, budowa poczucia wartości nie tylko wśród młodych, ale również środowiska seniorów. Jest to także możliwość wymiany doświadczeń z wybitnymi poetami.

Spotkanie poprowadzą Zofia Koczur oraz Szymon Miążek. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Liczba miejsc jest ograniczona

W trakcie wydarzeń związanych z akcją Zawierszujmy Bielsko otwarty zostanie także Regał Poezji Beskidzkiej, który stanie w samym centrum naszego miasta — w Klubokawiarni Perspektywa, lokalu Fundacji Wspólnym Szlakiem. Klienci kawiarni, w chwili ciszy i z aromatycznym zapachem kawy będą mogli poczytać wiersze. Zachęcamy twórców z dorobkiem artystycznym do nieodpłatnego przekazania swoich publikacji podczas II Międzypokoleniowego Spotkania Poetów Beskidzkich, które trafią w to niezwykłe miejsce.


Organizatorami są Fundacja Zróbmy.To oraz Galeria Bielska BWA przy wsparciu środków w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2019.

Szczegóły:
CO: Koncert poezji śpiewanej
KIEDY: 3 października 2019 godz. 18:00
GDZIE: Klubokawiarnia Aquarium, ul. 3 maja 11, Bielsko-Biała


CO: Prezentacja twórczości lokalnych poetów
KIEDY: 4 października 2019 godz. 18:00
GDZIE: Galeria Bielska BWA, ul. 3 maja 11, Bielsko-Biała

Kontakt:
Fundacja Zróbmy.To / redakcjaBB
Katarzyna Tyszecka
Ul. Krasińskiego 5a/18 43-300 Bielsko-Biała
tel. 512 65 65 08

Źródło: kiwiportal.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież