Będzie czytane Ełk Festiwal w zamku krzyżackim

(27.07.2018)

Już 28-29 lipca na wyjątkowym terenie ruin zamku krzyżackiego w Ełku odbędzie się pierwsza edycja nowego festiwalu propagującego literaturę i czytelnictwo. Wśród atrakcji m.in.: spotkania z wybitnymi autorami, koncerty najlepszych polskich artystów, targowisko książek, kino festiwalowe.

469853Tematem przewodnim festiwalu jest literatura, dlatego do udziału w tym wydarzeniu zaprosiliśmy znanych, cenionych i lubianych pisarzy, m.in.: Jakuba Żulczyka, Adama Wajraka, Marcina Mellera, Katarzynę Puzyńską, Krzysztofa Środę.

Zadbaliśmy również o tych, który lubią dobrą polską muzykę. Wieczorami usłyszycie koncerty takich zespołów jak: Andrzej Stasiuk & Haydamaky i Arek Jakubik. Nazwiska kolejnych artystów ogłosimy wkrótce.

Nie zapominamy też o najmłodszych festiwalowiczach. W specjalnej strefie „Książka dla dzieci” dzieci będą mogły spędzić czas na spotkaniach, warsztatach i zabawach. Gościem specjalnym będzie m.in. Adam Wajrak, który odpowie na wszystkie nurtujące dzieci pytania.

KINO FESTIWALOWE „Perła”
Dodatkowo na terenie festiwalu po licznych spotkaniach literackich i po wieczornych koncertach Co Jest Grane 24 i Gutek Film zapraszają miłośników kina o tematyce literackiej. Widzowie będą mogli obejrzeć np. „Porwanie Michela Houellebecqa” czy „Wielkie nadzieje”.

Bilety w przedsprzedaży 35 zł (45 zł w dniu imprezy), karnety w przedsprzedaży 59 zł (69 zł w dniu imprezy). Dla dzieci do 12. roku i seniorów powyżej 65. roku życia wstęp wolny.

Bilety do kupienia na stronie bilety.cojestgrane24.pl/elk_festiwal_zbiorczy#/lp

TARGOWISKO KSIĄŻEK
Poza strefą festiwalu, na promenadzie w Ełku, odbędzie się targowisko książek (wstęp wolny). Targowisko będzie czynne w sobotę i niedzielę 28 i 29 lipca w godzinach 10-16.

Ełckie Centrum Kultury
28-29 lipca 2018

Więcej informacji bedzieczytane.pl
Kontakt z organizatorem i akredytacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Organizator: AGORA SA
Współorganizatorzy: Miasto Ełk oraz Ełckie Centrum Kultur.