„Dziwoludy” mobilna gra miejska we Wrocławiu

(11.06.2018)

Miasto opanowały Dziwoludy – fantastyczne stwory zamieszkujące Wrocław od setek lat. W większości są niegroźne, jednak ostatnimi czasy coś się z nimi dzieje. Ich Boss zaginął, a bez niego Dziwoludy czują się zagubione. Ich przyjaciel, Jan Miciński, nie może się nimi zająć.

Plakaty b2 krzywe 100 sztuk podglad pngZadaniem gracza będzie pomoc Dziwoludom i odnalezienie ich Bossa. Wędrując ulicami Wrocławia gracze będą mogli również zapoznać się z lokalnymi legendami. Gra powstała w oparciu o powieść Krzysztofa Piskorskiego pod tytułem „Poczet dziwów miejskich. Gra „Dziwoludy” z pewnością zainteresuje miłośników literatury fantasy i twórczości Krzysztofa Piskorskiego.

Jeśli lubisz dobrą zabawę i preferujesz aktywne spędzanie wolnego czasu, „Dziwoludy” będą idealną rozrywką na niedzielne popołudnie. Organizatorami gry są Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, we współpracy z Miastem Wrocław. Grze partnerują: Wydawnictwo Literackie, Księgarnia Virtualo, Art Of Sajmon oraz blog Oczytany Facet. Po zakończeniu gry o godzinie 17:30 w Mediatece odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Piskorskim. Gra miejska przeznaczona jest dla młodzieży powyżej 16 roku życia i osób dorosłych.

Punkt startu: przed wejściem do Mediateki. Zagrać można na smartfonie lub tablecie z systemem Android lub IOS, zainstalowaną bezpłatną aplikacją Action Track, włączoną lokalizacją i dostępem do internetu.

Przejście trasy zajmuje ok. 2 godzin, może się więc przydać power bank. Warto także zadbać o wygodne buty, nakrycie głowy i wodę. Udział w grze jest bezpłatny.

17.06.2018 | 15:00
Mediateka - Miejska Biblioteka Publiczna Wrocław Filia nr 58