Noc Książki. Herstory. Historia oczyma kobiet

(25.05.2018)

We wtorek, 29 maja o godzinie 17.30 w Klubie Jagiellońskim (Rynek Główny 34) w Krakowie, odbędzie się spotkanie z Martyną Bundą poświęcone zagadnieniu herstory oraz jej debiucie literackim, książce „Nieczułość”.
 

b43cd647 largeHistoria, widziana aż za często oczyma mężczyzn, wreszcie zaczyna być oglądana z innej perspektywy. Do głosu dochodzą kobiety, których los w trakcie wielkich wydarzeń historycznych – wojny, okupacji, początków PRL-u – pozostaje często przemilczany jako zbyt mało heroiczny. To jednak ich codzienna siła do walki z przeciwnościami, praca, ambicje wyznaczają kolejne dni. „Herstory” to nurt opowiadający historię oczyma kobiet – wreszcie od innej niż dotychczas strony. Martyna Bunda, autorka „Nieczułości”, pokazuje nie tylko ogromną siłę kobiet tkwiącą w codziennym mierzeniu się z przeciwnościami losu, ale jednocześnie głęboką wrażliwość bohaterek objawiającą się w relacjach z innymi. To „czułość”, która musi zwyciężyć.

Projekt Noc Książki prowadzony przez Klub Jagielloński od 2015 roku poprzez organizowane spotkania oraz dyskusje o różnych formach i sposobach funkcjonowania literatury w dzisiejszym świecie ma za zadanie promować czytelnictwo.

Źródło: autorzy365.pl

 

Zapraszamy do Klubu Jagiellońskiego (Rynek Główny 34, prawa oficyna, III piętro). We wtorek, 29 maja od godziny 17.30 czytamy i dyskutujemy przez całą noc! 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież