Literacki Długi Weekend na Światowy Dzień Książki

(16.04.2018)

W dniach 19-23 kwietnia wyjątkowy i literacko wydłużony weekend z książkami zaplanowany z myślą o tegorocznym Światowym Dniu Książki UNESCO. Wypada on w tym roku w poniedziałek (23 kwietnia), ale obchody już wcześniej, bo w czwartek. Wszystko z miłości do literatury.

weekend z literatura jpg19 kwietnia (czwartek)

19:00 klub Proza we Wrocławiu

Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze: Grynberg i Grin. Mikołaj Grynberg w rozmowie z Irkiem Grinem opowie o swojej najnowszej książce, „Księdze wyjścia” (Wydawnictwo Czarne), ale i o artystycznej pracy nad trudnymi i bolesnymi zagadnieniami związanymi z relacjami polsko-żydowskimi.

20 kwietnia (piątek)

11:00 -15.00 Przejście Garncarskie

Bookowisko na Światowy Dzień Książki, przejście przeobrazi się w uliczny antykwariat (choć będą też wydawnicze nowości, o co zadbają m.in. Wydawnictwo Książkowe Klimaty i Wydawnictwo Amaltea).

16:00 klub Proza we Wrocławiu

Popołudnie z grecką kulturą. Będzie m.in. o greckiej muzyce, ale przede wszystkim wszyscy zainteresowani literaturą z południa Półwyspu Bałkańskiego powinni pojawić się na spotkaniu z Makisem Tsitasem, autorem nagrodzonej Europejską Nagrodą Literacką powieści „Bóg mi świadkiem” (Wydawnictwo Książkowe Klimaty). Rozmowę poprowadzi Michał Bzinkowski, który przełożył książkę na język polski.

22 kwietnia (niedziela)

17:00 klub Proza we Wrocławiu

Mariaż literatury z kinem. Kino w Prozie: Literatura na ekranie. Tym razem seans specjalny, filmowa perełka w reżyserii Jeana-Jacques’a Annauda na podstawie powieści Umberto Eco, czyli „Imię róży”.

23 kwietnia (poniedziałek)

19:00 klub Proza we Wrocławiu

Literacki długi weekend ma akcent wyjątkowy. W ramach cyklu Literatura pod napięciem: Z Jarosławem Mikołajewskim, prozaikiem, eseistą, tłumaczem i reportażystą w jednym, czyli pisarzem ze wszech miar wszechstronnym, porozmawia poetka i prozaiczka Agnieszka Wolny-Hamkało.

Źródło: go.wroclaw.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież