Wydaj z nami książkę!

 

Wydawnictwo Bibliotekarium jest wydawcą serii książkowej RUBIEŻE RZECZYWISTOŚCI, należącej do szeroko pojętego gatunku fantastyki. Książki, które publikujemy, z jednej strony należą do "twardej" prozy spod znaków: SF, fantasy i grozy, z drugiej, część pozycji zaledwie "muska" gatunek wprowadzając do narracji elementy z poetyki baśniowej, niezwykłej, nierealnej, nierzeczywistej.

Jeżeli jesteś autorem takiej właśnie prozy zapraszamy Cię do współpracy i nadesłania nam swojej propozycji wydawniczej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Książki są wydawane w oparciu o umowę wydawniczą.

Autorze, jeżeli twoja propozycja nie mieści się w profilu naszej serii lub po prostu nie jesteś zainteresowanu publikowaniem w jej ramach, a masz zamiar wydać książkę, zapraszamy Cię do skorzystania oferty imprintu NEVICOM, którą zamieszczamy poniżej.

logoukryteswiatyNie wszystkie propozycje wydawnicze, z którymi zgłaszają się do nas autorzy, spełniają kryteria serii. Nie wszystkie możemy też w pełni finansować. Dlatego proponujemy również wydawanie książek na zasadach współfinansowania. Pracować będą przy nich ci sami doświadczeni redaktorzy i specjaliści, co przy RUBIEŻACH RZECZYWISTOŚCI. A do dystrybucji współfinansowanych książek w ramach serii UKRYTE ŚWIATY użyjemy tych samych kanałów.

Seria UKRYTE ŚWIATY

Opcja podstawowa - 1750 zł brutto
Przygotowanie i druk dla książki o objętości 10 arkuszy wydawniczych (około 400 tys. znaków brutto)
(format 125 x 195 mm, ilość stron ok. 260). Przykładowa wycena.
- korekta (istotne*)
- skład
- dwie propozycje okładki przygotowane specjalnie dla danej pozycji + skład jednej wybranej
- druk 10 egzemplarzy autorskich
- druk 90 egzemplarzy dla sklepu bibliotekarium i dystrybutorów zewnętrznych, plus dodruki w miarę postępującej sprzedaży i stała obecność w sklepie internetowym
- promocja na portalu bibliotekarium.pl - omówienie ksiażki, wywiad z autorem, ciekawostki dotyczace książki oraz autora prezentowane w social mediach.
- sprzedaż w księgarni internetowej wydawnictwa, ksiegarnia.bibliotekarium.pl

*(W przypadku większości książek niezbędna będzie redakcja. Chyba, że autor zamówił ją wcześniej u kogoś innego. Zalecenie redaktora prowadzącego o konieczności wykonania redakcji sprawi, że niezbędne będzie wniesienie dodatkowej opłaty. W przypadku wątpliwości, istnieje możliwość (za zgodą Autora) zamnieszczenia obszernych fragmentów ksiażki na stronie bibliotekarium.pl i poddanie ocenie czytelników konieczności wykonania zabiegów redakcjnych)

Opcja rozszerzona - 2500 zł brutto
Przygotowanie i druk dla książki o objętości 10 arkuszy wydawniczych (około 400 tys. znaków brutto)
(format 125 x 195 mm, ilość stron ok. 260). Przykładowa wycena.
- korekta
- redakcja - zalecane przez wydawcę (bezpośredni kontakt i konsultacje redaktora z autorem)
- skład
- dwie propozycje okładki przygotowane specjalnie dla danej pozycji + skład jednej wybranej
- druk 20 egzemplarzy autorskich
- druk 150 egzemplarzy dla sklepu bibliotekarium i dystrybutorów zewnętrznych, plus dodruki w miarę postępującej sprzedaży i stała obecność w sklepie internetowym - na koszt wydawnictwa
- promocja na portalu bibliotekarium.pl - omówienie ksiażki, wywiad z autorem, ciekawostki dotyczace książki oraz autora prezentowane w social mediach
- dodatkowe działania promocyjne w mediach (reklama na portalu bibliotekarium, FB wydawnictwa, Instagramie, Twiterze, radiu Paranormalium (audycjach radiowych ABW), dostępność publikacji na wybranych targach książki i konferencjach z udziałem wydawnictwa)
- sprzedaż w księgarni internetowej wydawnictwa, ksiegarnia.bibliotekarium.pl

Opcje dodatkowe:
- druk kolejnych egzemplarzy dla Autora (od 50 szt.) - 15 zł/egz.
- druk dodatkowych egzemplarzy i ich wysyłka do bibliotek w Polsce - 30 zł/egz. (autor może wskazać biblioteki do wysyłki)
- e-book (przygotowanie trzech wersji: PDF, MOBI, EPUB) + dystrybucja e-wydania (m.in. empik, woblink, e-bookowo) - 200 zł.

Prowizja dla Autora
Od sprzedaży książek poprzez nasze kanały dystrybucji, każdy Autor otrzyma:
- do 100 szt. 10 % ceny okładkowej za egzemplarz
- od 101 do 300 szt. 15 % ceny okładkowej
- powyżej 300 szt. 20 % ceny okładkowej.

Książki wydajemy na podstawie umowy wydawniczej z Autorem, gdzie będą sprecyzowane m.innymi: objętość, cena okładkowa za książkę, copyright, czas trwania umowy itp.

Nie żądamy wyłączności. Nie przejmujemy wyłącznych praw do rozpowszechniania utworu. Autor może nadal wydać dzieło w innym wydawnictwie.

Przedstawiona powyżej oferta dotyczy ksiażki o objętości 10 arkuszy wydawniczych. W przypadku innych objętości (mniejszych lub większych) dla Autora zostanie przygotowana wycena indywidualna.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież