Laboratorium w szufladzie. Zoologia

LwS. Zoologia okładka 3D

Tytuł (z podtytułem): Laboratorium w szufladzie. Zoologia
Autor/ Redaktor: Marta Trzeciak
Format:   B5
Rodzaj oprawy:  miękka
Cena: 49 zł
Liczba stron: 200
ISBN 978-83-01-19861-9
Data premiery 30.03.2018 r.
EPUB/MOBI – TAK

Kategoria i podkategoria: iBuk » (wybrana ze strony: http://www.ibuk.pl/eksiazki.html - kategorie znajdują się po lewej stronie, klikając na kategorię pokazują się podkategorie) iBuk » Literatura popularnonaukowa » Laboratorium w szufladzie Zoologia
Słowa kluczowe: zoologia, zwierzęta, laboratorium, doświadczenia, biologia, eksperymenty, fauna, dla dzieci, dla młodzieży, hobby, popularnonaukowe

Opis:
Laboratorium w szufladzie. Zoologia to prezentacja ekscytującego świata zwierząt. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się:
jak to możliwe, że kurczak oddycha wewnątrz jajka,
dlaczego krowy ciągle coś przeżuwają,
czy koty są „lewołape” lub „prawołape”,
jaki jest ulubiony kolor pszczoły,
czy koń jest dobry w zagadkach pamięciowych,
co zniechęca mrówki,
jak działa serce ssaków?

Jeśli tak, przestańcie się dalej zastanawiać i zamiast tego
przeprowadźcie serię doświadczeń!

LwS. ZoologiaAutorka Laboratorium w szufladzie. Zoologia poprowadzi Was przez fascynujący świat zwierząt, zachęci do eksperymentowania, a także sprawi, że choć przez chwilę poczujecie – jak to jest być dżdżownicą, rybą, żółwiem, kotem, pszczołą, psem, a nawet – stonogą.
A zatem – do dzieła!

Laboratorium w szufladzie to cykl książek przeznaczonych dla osób ciekawych świata, pasjonatów, hobbystów, a przede wszystkim praktyków. Czytelnicy znajdą w nich wiele inspiracji do własnych doświadczeń i eksperymentów.

Wszystkie książki z tej serii są bogato ilustrowane materiałami graficznymi i zdjęciami. Każdy poruszony temat zawiera wyczerpujący, praktyczny opis zjawiska, doświadczenia, przyrządu czy aktywności. Autorzy nie stronią od wejścia na poziom wyższy, niż tylko popularne ujęcie tematu. To zamierzona prowokacja intelektualna. Pogłębione ujęcie pozwala poczuć smak eksperymentu, doświadczyć radości poznawania i odkrywania różnorodności świata oraz stojącej wobec niego – twórczej wyobraźni.

Poznaj wszystkie tytuły z serii Laboratorium w szufladzie:
Anatomia człowieka
Biologia
Matematyka
Chemia
Fizyka
Optyka
Modelarstwo i robotyka
Elektrotechnika, elektronika, miernictwo

Informacja o autorze/ redaktorze:
Marta Trzeciak - lekarz weterynarii. Prowadzi warsztaty z kreatywności m. in. na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, w bibliotekach (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sopocie) oraz w instytutach kultury miejskiej (m. in. Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku). Pracuje jako autor (w ramach umowy wydawniczej) w Wydawnictwie Kobiecym.
Pracuje nad doktoratem w ramach studiów doktoranckich Life Sciences and Mathematics Interdisciplinary Doctoral Studies (Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego), obecnie ma przerwę w badaniach –zajmuje się pięciomiesięczną córeczką.

Portal bibliotekarium.pl jest jednym z patronów medialnych publikacji.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież