Planeta dobrych ludzi

Seria: Rubieże Rzeczywistości
Wydawnictwo: Bibliotekarium
ISBN: 97788395486531

Jerzy Grundkowski (1953-2016) – ukończył historię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Debiutował opowiadaniem Żółta cysterna (1977), emitowanym jako słuchowisko na antenie Polskiego Radia. Pierwszą książkę pisarza – Annopolis, miasto moich snów (1983) – redakcja „Młodego Technika” uznała za najlepszy debiut roku, a fundatorzy nagrody im. Natalii Gall – za najlepszą książkę nowelistyczną roku.

W 2019 roku została wydana powieść Wilkołak Drago oraz cykl Annopolis. W tomie Planeta dobrych ludzi zebrano opowiadania opublikowane w prasie oraz w tomach z lat 80. i 90.

Jest w tych opowiadaniach ironia ostra jak rapier kondotiera. Jest w tych opowiadaniach śmiech do łez i przez łzy. Grundkowski to Bareja polskiej fantastyki - mówi Krzysztof Sokołowski, tłumacz, krytyk.

Pamiętam jak byłem dumny, gdy wspólnie z Jerzym napisaliśmy opowiadanie Pociąg śmierci. Ja dopiero zaczynałem literacką przygodę, on należał już do nagradzanych pisarzy. Do dziś uważam, że był to jeden z najlepszych tekstów podpisanych – obok niego – moim nazwiskiem - mówi Krzysztof Kochański, pisarz.

Książkę można kupić w naszej księgarni na stronie: http://ksiegarnia.bibliotekarium.pl/seria-rubieze-rzeczywistosci/472-planeta-dobrych-ludzi.html