Jeszcze starsza baśń

oprawa: miękka
liczba stron: 288
format (wymiary): 12.6 x 19.5 cm
opis zawartości książki: literatura sf, science fiction

Opowieść historyczna z elementami fantasy osadzona w realiach prehistorycznej Polski i Europy VI wieku n.e. Przemoc, śmierć, brutalne gwałty i wędrówka plemion. W tle opowieści pojawiają się słynne postacie tamtej epoki: Grakchus zwany Krakiem, papież Bonifacy II, cesarz Justynian oraz Attyla – Bicz Boży.

Awarska księżniczka Sawa ścigana przez narzeczonego, ostrogockiego księcia Jorgena, znajduje schronienie na terenie Mazowsza. To jednak zaledwie początek historii, z której można się dowiedzieć m.in.: o losach ostatniego, bródnowskiego druida użerającego się z klanem wilkołaków, do czego doprowadza zażywanie czerwonej mikstury oraz czy Ctuhlu to na pewno wymysł H.P. Lovecrafta.

Książka do kupienia w naszej księgarni: https://ksiegarnia.bibliotekarium.pl/seria-rubieze-rzeczywistosci/471-jeszcze-starsza-basn.html